Rodziny patchworkowe

Jesteśmy rodziną patchworkową. Słyszałeś kiedyś o takim układzie?

Jeśli nie, chcielibyśmy krótko opowiedzieć Ci, o co chodzi.

Wiesz, że w 2018 roku rozwiodło się aż 36214 małżeństw z co najmniej jednym dzieckiem?! A przecież nie wiadomo, ile jest takich rozstań wśród związków niesformalizowanych.

Szaleństwo, dziesiątki tysięcy dramatów, zarówno u tych dorosłych jak i młodszej części tych rodzin. Choć jestem przekonana o tym, że rozwody są potrzebne mówiąc najogólniej, to jednak nie odbywają się one bez swoistego żniwa w takiej czy innej postaci…

Karolina Przemek 45

Z pewnością ogromna część tych dorosłych zakochuje się ponownie. A co za tym idzie? Prędzej czy później zakłada mniej lub bardziej sformalizowany układ, do którego wnosi całą swoją przeszłość: dzieciaki, zwierzęta, lęki, widzimisię, oczekiwania… Następnie buduje w nim nowe relacje, układy…

Przechodząc na moment do definicji, bo to nie musi być dla wszystkich jasne - rodziny patchworkowe to takie, w których przynajmniej jedna z osób jest rodzicem, mając dziecko lub dzieci z poprzedniej relacji, poprzedniego małżeństwa.

A jak to się zaczęło u nas?

Męża poznałam na kilka miesięcy przed Jego rozwodem w 2013 roku. Poznaliśmy się, z Jego strony od razu kawa na ławę – „Karolina, mam dwoje synów, nie jestem jeszcze po rozwodzie.” Nooo… to było dość mocna wiadomość. Dlaczego ? Jako 23-latka, studentka, bez związkowej przeszłości pt. dzieci z poprzedniej relacji, rozwód, podziały majątków, zostałam postawiona w sytuacji, w której musiałam dokonać bardzo istotnego wyboru dość szybko: być z tym facetem, czy nie być? Chcę go poznawać, chcę próbować… ale jakby… nie da się wyciąć Jego przeszłości. Nie da się udawać, że wtedy 3-latek oraz 5-latek nie istnieją. Że nie istnieje matka dzieci. Kim ja właściwie mam być dla Jego synów? Ja chcę randkować! Na pewno nie mam ochoty być „macochą”! (…)

Jeśli chcesz poznać dalsze nasze perypetie… Zapraszam do wpisu na naszym blogu! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *