Pozytywna Dyscyplina

Pozytywna Dyscyplina

IMG 20180708 122534 478

Pozytywna Dyscyplina (PD) zaintrygowała nas, jako rodzinę, wpisała się w szereg naszych przeróżnych potrzeb. We wpisach na blogu, także w mediach społecznościowych chcemy i będziemy przybliżać Ci na różne sposoby ten temat, byś mógł go lepiej poznać i zrozumieć, a kto wie... może także wdrożyć w swoim domu? 🙂 Bylibyśmy z siebie niezmiernie dumni, gdyby udało nam się zarazić Cię naszym sposobem na wspólne życie, który po swojemu z powodzeniem możesz wdrażać na własnym podwórku.

Dawno, dawno temu (to nie bajka, jakby co…) żył sobie Alfred Adler – psychoterapeuta – który uważał, że każdy człowiek, i mały i duży ma dwie podstawowe potrzeby: BYĆ WAŻNYM oraz PRZYNALEŻEĆ.

Jak wyobrażasz sobie rozwój, wzrastanie w środowisku, w którym czujesz się niepotrzebny i nieistotny?

Któregoś niezwykle chłodnego dnia, podczas spaceru z córką, odebrałam książkę z jakiegoś punktu typu mała księgarnia w centrum miasta. Tam było wiele różnych książek, które można było zakupić na miejscu. Rzuciła mi się w oczy jedna… brązowa… o tytule, którego potrzebowałam, potrzebowaliśmy wszyscy… POZYTYWNA DYSCYPLINA. Potrzebowaliśmy i nadal potrzebujemy czegoś, co dzieciaki i nas… ZDYSCYPLINUJE (!!!), bez negatywnej konotacji, bez negatywnych skojarzeń i znaczeń. Słowo POZYTYWNA w tytule było i jest zatem „jak znalazł”…

W podtytule czytam: „Oparta na szacunku i empatii skuteczna metoda wychowawcza …”itd. TAK, TAK – SZACUNEK I EMPATIA! Tego nam często brakuje!

Zanim jednak zaczęłam czytać tę książkę minęło trochę czasu, w którym dalej brnęliśmy w kary i nagrody, w kij i marchewkę. Książka zdążyła się zakurzyć, serio!

Po bliżej nieokreślonym czasie, sfrustrowana rzeczywistością z trójką dzieci w domu, zaczęłam szperać w sieci na temat PD. Dotarłam do polskiej strony, przedrukowałam czym jest Pozytywna Dyscyplina, kupiłam kilka pozycji, w tym kilka narzędzi i… tak się zaczęło.

Popłynęłam w ten pozytywny świat tak mocno, że zapragnęłam – jako psycholog z zawodu – uczyć innych rodziców, pokazywać im, że można być w lepszych relacjach ze sobą w domu.

Pozytywna Dyscyplina najogólniej mówiąc pomaga m.in.:

- w rozumieniu dzieci,

- we wspieraniu ich w różnych obszarach,

- w wychowywaniu dzieci na dorosłych, którzy są wrażliwi, odpowiedzialni czy pewni siebie,

- w radzeniu sobie z szarą codziennością, tj. domowe obowiązki, samodzielność, toaleta poranna i wieczorna itp.

A zatem… to zbiór wielu różnych narzędzi do pracy z dzieckiem i ze sobą, by wszystkim było ze sobą lepiej…
O jakich narzędziach mowa? O tym dowiesz się z naszego bloga, mediów społecznościowych (FB, INSTAGRAM, YOUTUBE), newslettera, o ile zechcesz się zapisać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *